آموزش, دانلود, لهجه ها

آموزش زبان عربی به لهجه عراقی

آموزش زبان عربی به لهجه عراقی ویژه زائرین اربعین در پیاده روی اربعین یا سفر به مناطق زیارتی عراق باید یک حداقل هایی رو بلد باشید تا بتونید سفر راحتی داشته باشید. برای عضویت در کانال تلگرام آموزش زبان عرب مدیا اینجا کلیک کنید.

آموزش زبان عربی به لهجه عراقی

آموزش زبان عربی به لهجه عراقی ویژه زائرین اربعین

دانلود فایل با حجم کمتر

دانلود فایل با حجم بیشتر

مشاهده و دانلود دیگر جلسات

آموزش زبان عربی با لهجه عراق ۱۵

آموزش زبان عربی با لهجه عراقی ۱۴

آموزش زبان عربی با لهجه عراقی ۱۳

آموزش زبان عربی با لهجه عراق ۱۲

آموزش زبان عربی با لهجه عراقی ۱۱

آموزش زبان عربی با لهجه عراقی ۱۰

آموزش زبان عربی با لهجه عراق ۹

آموزش زبان عربی با لهجه عراقی ۸

آموزش زبان عربی با لهجه کشور عراق ۷

آموزش زبان عربی با لهجه عراق ۶

آموزش زبان عربی با لهجه عراقی ۵

آموزش زبان عربی با لهجه عراق ۴

آموزش زبان عربی با لهجه عراق ۳

آموزش زبان عربی با لهجه عراقی ۲

آموزش زبان عربی با لهجه عراق ۱

در زبان‌شناسی به گونه‌ای از طرز تلفظ‌های ویژه یک گروه زبانی لهجه می‌گویند. تقریباً در تمامی زبان‌های جهان، گروه‌هایی با لهجه‌های گوناگون وجود دارند. مجموعه تلفظ‌های ویژه یک گروه معمولاً قانونمند و مطابق ضوابط ثابتی صورت می‌گیرد. لهجه‌ها معمولاً با مناطق جغرافیایی ویژه ارتباط دارند.

اگر مجموعه تلفظ‌های دو دسته از گویشوران یک زبان به گونه‌ای باشد که همدیگر را نسبتاً آسان بفهمند صحبت از لهجه می‌کنیم و اگر تفاوت‌های تلفظی یا دستوری به‌گونه‌ای باشد که درک متقابل با ایرادات و دشواری‌هایی روبرو باشد از گویش صحبت می‌کنیم یعنی در این حالت با دو گویش متفاوت از یک زبان روبرو هستیم.در گویش های مختلف بادستور زبان های متفاوتی برخورد میکنیم که فهم جملات را برای شخصی با گویش دیگر دچار مشکل میکند. مثلاً لهجه اصفهانی و گویش بوشهری در زبان فارسی.

هر گاه تفاوت بین دو گونه از یک زبان در سطح آوایی (فراگویی ) و تا حدودی در سطح واژگان (واژگان قاموسی) باشد می‌توان آن دو گونه را لهجه‌هایی از یک زبان نامید، البته می‌دانیم که اصطلاح لهجه را عمدتاً برای گونه‌ جغرافیایی یا گونه‌ اجتماعی به کار می‌برند، مثلاً لهجهٔ تهرانی، لهجهٔ بالاشهری، لهجهٔ پایین‌شهری و …

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *